Jdi na obsah Jdi na menu
 


Takže začínáme

2. 1. 2006

Toto je určeno pro tři skupiny lidí:

-Pro začátečníky, kteří se diví, že jimi jsou tak dlouho- těm řekneme, co dělají špatně

-Pro ty, kteří  se začátečníky  teprve chtějí stát a jezdectví znají doposud pouze z televize-těm řekneme, jak vypadá správný začátek.

-Pro ty, kteří na něco tak nebezpečného, jako kůň, vůbec nezamýšlejí vylézt, kteří ale chtějí u televize nebo na závodech poze pochopiz: Jak to ten Neckermann nebo Winkler vlastně dělají- vždyť se to nezná poznat! 

Stránka se ale rozhodně neobrací na jezdce, kteří považují koně za mercedec 600. O sladkém životě se zde mluvit nebude.  

Dvakrát měř jednou řež!

Tato kapitola se pokouší poslat dychtivéhočtenáře do správné školy a snaží se vysvětlit, proč existují dva druhy koní: dobří a ti, na které ho posadí.

Ježdění nezačíná nákupem ostruh, nýbrž průzkumem dosažitelných zařízení, ve kterých se vyučuje jízdě na koni. jsou to. ve všech lepších městech- jezdecký spolek jezdecké federace a dvě až tři soukromé stáje. Jak se rozhodnete není otázka peněz, protože vyuka stojí všude přibližně stejně. Je to spíše otázka koní, to ale zatím nedokážete posoudit. Za prvé, protože tomu ještě nerozumíte. A za druhé, protože si koně, který bude pod vámi trpět stejně nemůžete vybrat.  Je to otázka lidí. Jezdit na koni se neučíme tak jako jezdit autem. Po určitém počtu hodin v autoškole má zkoušející slitování i s tím nejblbějším a potvrdí mu písemně, že smí ode dneška oficiálně ohrožovat nejen sebe, ale i ostatní. Jedění na koni nikoho vážně neohrožuje, přesto se učíme nesrovnatelně déle. Než člověk najde řazení, plyn, brzdy! O jejich vlastním ovládání ani nemluvím. Výběr školy je je tedy otázkou  lidí, kteří zde jezdí, protože pokud to myslíte vážně budete muset s nimi  léta vycházet. Poaďte se do klubovny, která ve většině stájí nesmí scházet a je dalo by se říci velmi důležitá(no kde by jste si mohli sednout, když je venku mínus patnáct a vy jste zmrzlí a dát si v klidu čaj, nebo pohovořit s trenérem o svých chybách)  a poslouchejte o čem si zde lidi povídají, pokud se dozvíte i při své druhé nebo třetí návštěvě, že se zde pokaždé znovu, kam chodí dámy ke kadeřníkovi, kde šijí. Pánové které je nejlepší auto, pak se obávám, že sedíte ve špatném vlaku. Pokud se tu ale mluví o koních a jezdeckých chybách. Pokud stáj zaujímá stáj zaujímá  nejlepší místa na závodech, nemyslím na tribuně, ale v parkuru nebo drezúře, pak můžete předpokládat, že vás tu naučí jezdit.  Tak či onak jisté to není. I v lehce  snobských zařízeních  bývají učitelé, kteří se svým žákům věnují s pravou zaníceností, když poznají, že  do hodin chodí s láskou ke koním a ne kvůli drahým jezdeckým botám. A naopak, zařízení koňmi posedlá provozují řemeslo vyuky začátečníků často s výrazem gurmána, který z lásky k ženě se cítí povynován vychvalovat obyčejné pečené brambory. Ať začneme jakkoli, je to špatně. Ale začít se jednou musí! Tedy konečně začněme:-) 

                                                               

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mnooo

(konííík, 29. 1. 2007 18:26)

játedanevím, ale připadámi že něco není pravda, ale fakt nic proti:-))jen říkám svůj názor..taksis toho nic nedělej:-)

..pro tu starou kundu!!!!!

(baruš, 22. 11. 2006 14:38)

taky ty si tady budes votvirat hubu jo ty namyslena drzko,radsi si dej bacha na jazycek .... asi vis o konich velky hovno ze..? asi si na koni nikdy nejle ze..? tak je to docela smula pac kdybys nekdfy jela treb jen na 15min na koni,tak okamzite zmenis nazor,zacne to zvire byt protebe tim nejvonvejsim ....chtela bych si cuchnout k tobe,ale myslim ze bych to asi neprezila ve zdrvavi ...takze jedna dobrá rada,drz se spatky pac kdybys bydlela v brne a ja bych vedela kde tak si pro tebe dojdu ty kundo..::: o.s. kdyby takdy byla naka dobra dusicka ktera by si chtela ailovat o koních tak staci pisnout...!!!!papapap:-*

jooo..?

(baruš, 22. 11. 2006 14:35)

koně

(Barca, 3. 11. 2006 18:33)

ahoj ja mam rada kone us hodne dlouho a chtela bych rict ze to je super mit vlastniho konika ze ??

koně

(Klára, 16. 9. 2006 22:22)

Tak každý má právo na názor ne? Pravdou je, že koně mají charakteristický pach, který nemusí každému vyhovovat... (já jsem u koní už 6 let takže mě to fakt problémy nedělá :-) )
Slečna napsala svůj názor, tak ji nechte být...když si to myslí, ať si to myslí...její škoda.

koně

(Monika, 12. 9. 2006 16:27)

No já nevim co o koních víš ale asi moc ne fakt si akorat namyšlená ......

koně

(Lilu, 14. 4. 2006 14:15)

správná reakce sama bych to nenapsala lepe, sice toho s koňmi moc společnéh nemám jsou to pro mě vznešení tvorové... Obecně si myslím že valná vetšina koní nebo psů je lepší než lidi jako je slečna nová

koně

(gfgffg, 2. 4. 2006 13:44)

Radši drž hubu a čuchni si k sobě a pak možná změníš názor.Co vůbec otevíráš hubu a říkáš o koních takový kraviny když to není pravda.nerozumíš tomu a ríkáš takový kraviny. Kdybys jim aspon trochu rozuměla tak to nereknes a vubec normalni inteligentni clovek by to nerekl.Tak se di umit a nezminuj se o konich kdyz je nemas rad kraaaaavo

koně

(monika nová, 13. 3. 2006 13:32)

hnůj nevybírám a ani bych se o koně nestarala smrdí jak močka